Skip to main content

Kā pasargāt sevi no seksuāli transmisīvajām slimībām?

Prezervatīvi pašlaik ir vienīgā efektīvā aizsardzība pret seksuāli transmisīvajām slimībām un infekcijām, piemēram, hlamīdijām, HPV un HIV, gan vīriešiem, gan sievietēm. Lai aizsardzība darbotos optimāli un neciestu jautrība un sajūtas, vispiemērotākie ir piemērota izmēra prezervatīvi. Piemēroti prezervatīvi noslīd retāk un tajā pašā laikā nesašaurina, tāpēc jautrība un aizsardzība nav pretrunā, bet iet roku rokā.

Kas ir seksuāli transmisīvās slimības?

Seksuāli transmisīvās slimības ir slimības, kas var tikt pārnestas neaizsargātu dzimumaktu laikā. Tām var būt dažādi cēloņi un to izcelsme var būt baktērijas, vīrusi, sēnītes vai pat parazīti.

Dažādi seksuāli transmisīvo slimību veidi

Vīrusi:

  • HIV, kas var izraisīt AIDS
  • cilvēka papilomas vīrusi (HPV), kas cita starpā var izraisīt dzemdes kakla vēzi.
  • A, B vai C hepatīts
  • Dzimumorgānu herpes
  • Citomegalovīruss

Baktērijas:

  • Baktērijas: sifiliss
  • Gonoreja
  • Ulcus molle
  • Bakteriālā vaginoze
  • Hlamīdijas
  • Caureja (var tikt pārnesta orālā seksa ceļā, ja esat slims)

Sēnītes:

Parazīti:

Kāpēc aizsardzība pret STI ir tik svarīga?

Pēdējos gados venerisko slimību izplatība diemžēl atkal ir pieaugusi. Dažos gadījumos tas notiek pilnīgi nemanot, jo pat bez simptomiem jūs varat būt lipīgi ar noteiktām slimībām. Saskaņā ar Pasteurs institūta veikto pētījumu 2020. un 2021. gadā STI gadījumu skaits Francijā pieaugs par aptuveni 30 %. Īpaši skarti ir jaunieši.

Aizsardzība pret seksuāli transmisīvajām slimībām ir īpaši svarīga:

  • jaunas partnerattiecības
  • ar vairākiem partneriem vai bez pastāvīgām attiecībām
  • ārpus stabilām un uzticības pilnām attiecībām
  • partnera maiņa

Vai bez prezervatīva lietošanas nav arī citu veidu, kā sevi pasargāt?

Jā, ir. Mūsdienās ir pieejamas vakcinācijas pret dažām slimībām, piemēram, B hepatītu vai cilvēka papilomas vīrusu (HPV), kas var izraisīt dzemdes kakla vēzi. Tomēr šīs vakcīnas aizsargā tikai pret šiem konkrētajiem vīrusiem, nevis citiem patogēniem. Tāpēc, ja jums ir jauns partneris un nevēlaties riskēt, vienīgā drošā aizsardzība ir piemērots prezervatīvs. Varētu arī mēģināt izslēgt risku, veicot testus uz seksuāli transmisīvajām slimībām, taču tas var būt dārgi un laikietilpīgi. Testus var veikt pie ārsta vai - attiecībā uz dažām slimībām HIV, hlamīdijām, sifilisu vai gonoreju - arī pie tādiem pakalpojumu sniedzējiem kā S.A. M Health, kas piedāvā diskrētus testus mājās kopā ar laboratoriju un citiem partneriem.

Sievietēm vai lesbiešu pāriem papildus prezervatīviem ir arī iespēja aizsargāties pret STI pārnēsāšanu ar laizāmiem vai īpašiem sieviešu prezervatīviem.

Kas var palīdzēt, ja man ir STI?

Ja jums ir aizdomas, ka esat inficējies vai jums ir STI, vienmēr sazinieties ar savu ārstu. Bieži vien papildus sākotnējam kontaktam ar ģimenes ārstu var palīdzēt arī urologs vai ginekologs. Izvairieties no neaizsargātiem dzimumaktiem pat tad, ja jums ir aizdomas par STI, un iepriekš pastāstiet savam partnerim par savām aizdomām.

Secinājums: prezervatīvi ir vislabākā aizsardzība pret STI.

Lai varētu baudīt seksu ar partneri bez raizēm un ar vislabāko iespējamo aizsardzību, vienmēr jālieto atbilstoša izmēra prezervatīvi. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt vislabāko iespējamo drošību un tajā pašā laikā bezrūpīgu sajūtu seksa laikā. Piemēroti prezervatīvi neslīd un nesavelk. Tāpēc tie nodrošina vislabāko iespējamo sajūtu dzimumakta laikā un optimālu drošību.

Iegādājieties atbilstošus prezervatīvus tagad

Mister Size
Vairāk rakstu

Pareiza prezervatīva uzvilkšana - kā to darīt, lai tas nebūtu kaitinoši

Lasīt tagad

Draudzība+, mingles, atklātas attiecības un poligāmija - kas ir mūsdienu attiecību modeļi?

Lasīt tagad

Neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs - es mīlu savu dzimumlocekli

Lasīt tagad