Cik daudz seksa patiesībā ir normāli?
Mums ir atbilde uz visiem jautājumiem - no ikdienas seksa līdz seksam tikai reizi mēnesī!
Seksa biežums samazinās līdz ar vecumu
Indianas Universitātes Kinsija institūta zinātnieki ir pētījuši jautājumu par to, cik bieži cilvēki dažādās vecuma grupās nodarbojas ar seksu. Kinsey institūts jau daudzus gadus nodarbojas ar seksualitātes un partnerattiecību jautājumiem. Plašā pētījumā viņi noteica konkrētus skaitļus par vidējo dzimumaktu biežumu. Jāatzīmē, ka netika izšķirts, vai pētījuma dalībniekiem ir saistošas attiecības vai viņi ir brīvi.
Pētījumā tika iegūti šādi rezultāti:
- No18 līdz 29 gadiem: Šī vecuma cilvēki nodarbojas ar seksu vidēji 2,15 reizes nedēļā jeb kopumā aptuveni 112 reizes gadā.
- No30 līdz 39 gadiem: Šajā vecuma grupā cilvēki nodarbojas ar seksu aptuveni 1,65 reizes nedēļā jeb kopumā aptuveni 86 reizes gadā.
- No40 gadu vecuma: No 40 gadu vecuma cilvēki nodarbojas ar seksu aptuveni 69 reizes gadā jeb vidēji aptuveni 1,33 reizes nedēļā.
Skaistākā sekundārā lieta pasaulē - sekss cietos skaitļos
Kādā dzīves posmā daudzi cilvēki nonāk līdz brīdim, kad tuvāk aplūko savu seksuālo uzvedību. Vai esat kādreiz sev uzdevis jautājumu, vai jums seksa ir par daudz vai par maz? Daudziem cilvēkiem sākumpunkts ir diezgan atšķirīgs. Neprecējies cilvēks, kurš nodarbojas ar seksu gandrīz katru dienu, var aizdomāties, vai viņš vai viņa vispār ir atkarīgs no seksa, savukārt pāris, kurš ir precējies vairākus gadus un kuram ir bērni, var aizdomāties, vai tas nav par maz, ja viņiem sekss ir tikai reizi mēnesī. Tāpēc, lai labāk novērtētu savu situāciju, ļoti noderīgs ir vispārējs vidējais rādītājs - pirmos skaitļus par lielāko daļu vecuma grupu jūs jau esat lasījuši iepriekš.
Iepriekš minētie rezultāti diezgan skaidri parāda, ka seksuālā aktivitāte samazinās līdz ar vecumu. Tātad patiešām ir normāli, ka jūsu seksuālā aktivitāte samazinās, kad esat nedaudz vecāki un, iespējams, jums ir arī bērni. Bet, ja jūs domājat: "Man jau ir 41 gads, un es gandrīz katru dienu guļu ar savu draudzeni! - Vai ar mani kaut kas nav kārtībā?" Neuztraucieties! Ir vēl viena pieeja, kā noteikt, cik daudz seksa nedēļā jūs vidēji nodarbojaties ar seksu.
Jo ilgākas jūsu attiecības, jo mazāk seksa
Atstājot uz brīdi malā vecumu, izrādās, ka arī attiecību ilgumam ir izšķiroša ietekme uz to, cik bieži tev vidēji ir sekss. Piemēram, tikko iemīlējies pāris ļoti atšķiras no pāra, kas ir precējies jau vairākus gadus.
Ir trīs fāzes:
- Šajā fāzē, kas ilgst aptuveni 18 - 24 mēnešus, ir diezganizplatīta parādība, kad sekss ir ik dienu. Abi izjūt nevaldāmas emocijas un diez vai spēj turēt roku prom viens no otra. Pāriem, kuri ir kopā tikai neilgu laiku, savstarpējā iekāre parasti joprojām ir ļoti spēcīga. Tomēr, ja jums ir citādāk, jums vēl nav jāuztraucas: Seksa biežums attiecību sākumā neko neizsaka par turpmāko attiecību gaitu, vienmēr ir pietiekami daudz citu ietekmju, kas var izraisīt lielāku vai mazāku vēlmi pēc seksa!
- Izveidotas attiecības: Šajā fāzē vissvarīgākais ir tas, lai abi partneri būtu apmierināti ar situāciju. Pat ja laika gaitā seksa biežums samazinās līdz vidēji vienai vai divām reizēm nedēļā, jums nav jāuztraucas. Tas neko neizsaka par jūsu attiecību kvalitāti. Ja jūs kā pāris jūtaties līdzsvaroti un seksuāli apmierināti, viss ir kārtībā. Tomēr, ja jūsu vēlmes ir atšķirīgas vai jūs esat neapmierināti, jums vajadzētu runāt vienam ar otru. Vienmēr ir labāk kopā atrast jaunus veidus, kā atkal iekurināt veco uguni! Ja jūs kā vīrietis jūtaties neērti, piemēram, lietojot prezervatīvus, tas varētu būt arī nepareiza prezervatīva izmēra dēļ, un to var viegli novērst. Dažreiz pietiek ar to, ka seksa laikā tiek izmantots aizraujošs lubrikants.
- Precētiem pāriem ar bērniem: Ja esat precējušies ilgu laiku un jums jau ir bērni, tas arī ietekmēs seksa biežumu. Tad 30 procenti pāru nodarbojas ar seksu vidēji tikai vienu vai divas reizes nedēļā. 45 procenti pat apgalvo, ka viņiem sekss ir tikai aptuveni reizi nedēļā.
Vai ir tāda lieta kā pārāk daudz seksa?
Kamēr vien jūtaties labi, tikmēr nav tādas lietas kā "pārāk daudz" seksa. Taču, tiklīdz tas vairs tā nav, iespējams, jums ir atkarība no seksa. Nekontrolējama tieksme pēc seksa - tā sauktā hiperseksualitāte - jau vairākus gadus tiek uzskatīta par slimību, un tās skartajiem cilvēkiem tā var būt pilnīga mokas. Viņi vairs nespēj īsti izbaudīt seksu un tāpēc bieži vien vairs nav spējīgi uz normālām mīlas attiecībām. Viņu visu dzīvi nosaka tikai vēlme ar kādu gulēt. Partneris bieži vien tiek uzskatīts par līdzekli, lai apmierinātu atkarību. Šādā gadījumā jebkurā gadījumā ir jāmeklē profesionāla palīdzība!
Statistika un tās nozīme
Ikreiz, kad runājam par statistiku, vēlamies sniegt nelielu mājienu: Galu galā skaitļi ir tikai skaitļi. Ir daudz cilvēku, kuri - tādā vai citādā veidā - ievērojami atšķiras no vidējām vērtībām un ir pilnīgi apmierināti ar tām. Nav svarīgi būt vidējam vai normālam, bet gan tas, lai jūs justos labi.