Pasaules AIDS diena: seksuāli transmisīvo slimību neredzamais apdraudējums
Tā ir klusā epidēmija - ar šiem vārdiem Pasaules Veselības organizācija raksturo pašreizējo seksuāli transmisīvo infekciju un seksuāli transmisīvo slimību gadījumu skaitu. Tas nav nepamatoti: Roberta Koha institūta dati liecina, ka katru gadu Eiropā ar kādu no seksuāli transmisīvajām slimībām inficējas vairāk nekā pusmiljons cilvēku, taču daudzi no viņiem sākumā pat nenojauš, ka ir inficējušies.
Neredzamais apdraudējums
Iemesls tam ir vienkāršs fakts, ka dažas seksuāli transmisīvās slimības sākotnēji ir asimptomātiskas un tāpēc var izplatīties nemanot. Roberta Koha institūts uzsver, ka aptuveni 10 % no jaunām HIV infekcijām ilgu laiku paliek neatklātas.
Atkarībā no seksuāli transmisīvās slimības infekcija var izraisīt nopietnas veselības problēmas, piemēram, neauglību, aknu cirozi un vēzi. Federālais veselības izglītības centrs uzskata, ka seksuāli transmisīvo slimību izplatības ierobežošanai ir nepieciešama plašāka izglītošana.
Svarīgi un pareizi: Pasaules AIDS diena 1. decembrī.
Pasaules AIDS diena 1. decembrī ir lielisks veiksmīgas izglītības piemērs. Kopš to 1988. gadā iedibināja PVO, valdības, veselības organizācijas un NVO visā pasaulē ir izmantojušas šo dienu, lai pievērstu uzmanību HIV/AIDS problēmām un izrādītu solidaritāti. Šī diena veicina izpratni un stiprina profilakses pasākumus. Papildus regulārām pārbaudēm īpaši tiek uzsvērta prezervatīvu kā efektīva aizsardzības līdzekļa pret HIV un citu seksuāli transmisīvo infekciju pārnešanu nozīme.
Prezervatīvi var aizsargāt
Prezervatīvu aizsargmehānisms ir tikpat vienkāršs, cik atjautīgs: prezervatīvi veido barjeru starp ķermeņa šķidrumiem, kas var pārnest seksuāli transmisīvās slimības. Neatkarīgi no tā, vai tas ir sifiliss, gonoreja vai HIV, prezervatīvu lietošana ievērojami samazina inficēšanās risku. Tie ne tikai pasargā no nopietnām veselības problēmām, bet arī no emocionālā stresa, kas var pavadīt seksuāli transmisīvās slimības diagnozi.
Papildus nenoliedzamajām priekšrocībām veselībai prezervatīvi ir arī ļoti ērti lietojami. Tie ir viegli pieejami, pieejami bez ārsta receptes un neprasa sarežģītu lietošanu. Kontracepcijas pasaulē prezervatīvi ir labākais starpposma risinājums, kas nodrošina gan drošību, gan intimitāti.
Lai gan saskaņā ar jaunākajiem datiem Vācijā prezervatīvi ir visbiežāk izmantotais kontracepcijas līdzeklis, pašreizējais lietošanas līmenis ir tikai 53 %, kas ļauj to vēl vairāk palielināt.
Kāpēc daudzi neizmanto prezervatīvus
Problēma: Neraugoties uz prezervatīvu priekšrocībām, sabiedrībā pret tiem joprojām pastāv iebildumi, jo īpaši saistībā ar to tēlu, kas tiek uztverts kā iekāres nogalinošs. Daži vīrieši pat sūdzas par erekcijas problēmām. Parasti tie nav attaisnojumi, jo vairāki pētījumi liecina, ka aptuveni 50 % vīriešu uzskata, ka standarta izmēra prezervatīvi neder, t. i., tie ir pārāk lieli vai pārāk mazi.
Ja tie ir pārāk vaļīgi (skar aptuveni 10 %), tie var izslīdēt vai noplūst pēc ejakulācijas. Ja tie ir pārāk cieši (aptuveni 40 % gadījumu), tos ir grūti izvilkt, tie izraisa nejutīgumu un var vieglāk plīst. Tas nozīmē, ka slikti pieguļošs prezervatīvs ne tikai pasliktina baudas izjūtu, bet arī drošu aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām.
MISTER SIZE: 7 izmēri lielākam drošumam un patiesai sajūtai.
Lai risinātu šo problēmu, MISTER SIZE piedāvā prezervatīvu izvēli septiņos dažādos izmēros, kam pievienotas vairākas mērīšanas metodes, lai noteiktu pareizo izmēru. Mūsu lietotne ļauj viegli novērtēt ideālo izmēru bez lejupielādes vai reģistrēšanās, palīdzot apvienot patīkamus mirkļus ar efektīvu kontracepciju. MISTER SIZE arī aktīvi sadarbojas ar tādām sociālajām organizācijām kā ProFamilia un AIDS-Hilfe, lai vēl vairāk samazinātu seksuāli transmisīvo slimību izplatību, iesakot piemērotus un ērti lietojamus prezervatīvus.