Lētu produktu slēptie riski - ne tikai prezervatīvi
Mūsdienu globalizētajā pasaulē ir vieglāk nekā jebkad agrāk piekļūt produktiem no visām pasaules malām. Tādas Ķīnas platformas kā Temu, AliExpress un Shein ir revolucionizējušas iepirkšanos tiešsaistē, piedāvājot plašu produktu klāstu par ļoti pieņemamām cenām. Saskaņā ar tirgus izpētes uzņēmuma Appinio veikto aptauju 2024. gada janvārī 26 % vāciešu vecumā no 16 līdz 65 gadiem jau ir kaut ko iegādājušies no Temu. Katru dienu Vācijā no Ķīnas ierodas aptuveni 200 000 sūtījumu.
Daži no šiem produktiem ietver prezervatīvus, kas ir produkti, kuri Eiropā ir jāapstiprina kā medicīnas ierīces un jāpārbauda to drošība, lai nodrošinātu optimālu aizsardzību ne tikai pret nevēlamu grūtniecību, bet arī pret seksuāli transmisīvajām slimībām. Tomēr izdevīgās cenas vienmēr rada jautājumus par šo produktu kvalitāti un drošību. Šajā bloga ierakstā aplūkoti iespējamie riski, kas saistīti ar lētu produktu, īpaši prezervatīvu no Tālajiem Austrumiem, iegādi, un sniegti ieteikumi, kā jūs varat sevi pasargāt.
Bažas par kvalitāti un drošību
Galvenajām bažām, iegādājoties lētus produktus, jo īpaši prezervatīvus, vajadzētu būt ne tikai cenai, bet arī kvalitātei un drošībai. Prezervatīvi tiek izmantoti ne tikai grūtniecības novēršanai, bet arī aizsardzībai pret seksuāli transmisīvajām infek cijām (STI). Tomēr prezervatīvu efektivitāte lielā mērā ir atkarīga no to kvalitātes. Pētījumi* liecina, ka prezervatīviem, kas neatbilst starptautiskajiem, Amerikas vai Eiropas kvalitātes standartiem, ir lielāks plīsumu un noplūdes risks, kas ievērojami samazina aizsardzību.
Daudzi īpaši lētu produktu no īpaši lētiem mazumtirgotājiem Tālajos Austrumos var būt arī ļoti labi vai ar labu cenas un efektivitātes attiecību. Tomēr prezervatīviem ir paaugstinātas drošības prasības, un no pirmā acu uzmetiena ne vienmēr var atpazīt, vai izstrādājums tām atbilst. Attiecībā uz prezervatīviem un citiem intīmajiem produktiem, piemēram, seksa rotaļlietām un personīgajiem lubrikantiem, ir svarīgi arī atcerēties, ka tie nonāk saskarē ar ķermeni un ka materiāli dažkārt ir piesārņoti ar kaitīgām vielām vairāk, nekā mēs vēlētos. Elektronisko seksa rotaļlietu gadījumā pastāv arī jautājums par elektrodrošību, kas, iespējams, netiek pārbaudīta tik stingri kā, piemēram, Eiropā.
Kā darbojas Ķīnas e-komercijas platformas?
Tādas platformas kā Temu, AliExpress un Shein ir pazīstamas ar savām zemajām cenām. Šīs zemās izmaksas bieži tiek panāktas, ražojot valstīs ar zemākām ražošanas izmaksām. Platformas bieži vien produktus iepērk tieši no ražotāja lielos daudzumos vai pat ražo tieši ražotājs tikai pēc pasūtījuma un nosūta tieši klientam. Tādējādi pat tiek ietaupītas uzglabāšanas un pārvadāšanas izmaksas. Ražojumi parasti ierodas Eiropā ar īpaši iznomātām lidmašīnām un pēc tam tiek nodoti vietējiem paku dienestiem. Tā kā Eiropā katru dienu ierodas tik daudz paku, muitas dienesti tos var pārbaudīt tikai izlases veidā, tāpēc nevar nodrošināt, ka visi nedroši produkti ir sakārtoti vai ka galamērķa valstīs ir samaksāti visi nepieciešamie nodokļi. Tātad, ja jūs pasūtāt prezervatīvus Āzijā, tie ir jāpārbauda muitā, bet tas nenodrošina pārbaudi, kas sniedz pārliecību, ka nedroši produkti ir sašķiroti, jo ne katru sūtījumu var pārbaudīt.
Prezervatīvi, kas ražoti Āzijā:
Patiesībā lielākā daļa prezervatīvu pašlaik tiek ražoti Āzijā, pat tie, kurus var iegādāties Eiropā un Ziemeļamerikā no atzītiem zīmoliem. Tomēr to kvalitāte bieži vien ievērojami atšķiras. Piemēram, Eiropā uz prezervatīviem attiecas stingri noteikumi, jo tie ir jāapstiprina kā medicīnas produkts. Šajā gadījumā tas attiecas arī uz ražošanu Āzijā. Tāpēc Eiropā ražotajiem prezervatīviem jāatbilst visām Medicīnas ierīču likuma prasībām. Rūpnīcām jāveic ļoti prasīga sertifikācija, un katrs prezervatīvs tiek testēts atsevišķi. Eiropā, piemēram, ir atbilstošs ISO standarts, kuram prezervatīviem jāatbilst: DIN EN ISO 4074.
Bet kāpēc prezervatīvi galvenokārt tiek ražoti Āzijā? Vienkārši tāpēc, ka tur aug izejvielas. Prezervatīvus izgatavo no dabiskā kaučuka lateksa, ko iegūst no kaučuka koka sulām. Tos parasti audzē Dienvidamerikā vai Dienvidaustrumāzijā. Galvenās audzēšanas valstis ir Taizeme, Indonēzija un Malaizija. Ražojot uz vietas, mēs, Mister Size, dodam iespēju arī vietējiem iedzīvotājiem piedalīties izejvielu vērtības ķēdē, nevis tikai lēti pārdot izejvielas Eiropai.
Uz ko jums vajadzētu vērst uzmanību
Ja vēlaties iegādāties prezervatīvus tiešsaistē, jums jāpievērš uzmanība šādiem aspektiem:
- vietējiem veikaliem: ES vai pat jūsu valsts veikaliem jābūt diezgan pārliecinātiem, ka produkti atbilst attiecīgajām vietējām kvalitātes prasībām, jo tie ir pakļauti arī attiecīgo valstu tirgus uzraudzībai un attiecīgi drīkst tirgot tikai atļautus medicīnas produktus. Protams, tāpat kā citās nozarēs, var būt viens vai divi veikali, kas apiet noteikumus, vai pat viltus veikali.
- Pārdevēju vērtējumi: Pārbaudiet citu pircēju vērtējumus un atsauksmes par produkta kvalitāti un pārdevēja uzticamību.
- Produktu apraksti: Uzmanieties no neskaidriem vai neatbilstošiem produktu aprakstiem. Uzskatāmiem produktiem parasti ir detalizēta informācija par materiāliem un produkta īpašībām.
- Atgriešanas politika: pārbaudiet pārdevēja preču atgriešanas politiku. Klientiem draudzīga atgriešanas politika var liecināt par pārdevēja uzticamību.
- Pārbaudiet zīmola tīmekļa vietni: Ja izvēlētajam prezervatīvu zīmolam ir sava tīmekļa vietne, parasti to var viegli atrast, izmantojot tīmekļa meklēšanas rīku, un uzzināt vairāk par produktu un bieži arī par ieteicamajām tirdzniecības vietām. Sīkāku informāciju par prezervatīviem un saites uz izvēlētajiem veikaliem varat atrast tieši mūsu sadaļā Mister Size Shop.
- Esiet kritiski nos kaņoti: Jums vajadzētu kritiski izturēties pret ārkārtīgi zemām cenām, kas bieži vien ir uz produkta kvalitātes rēķina. Prezervatīvi ir arī viltoti.
Pērkot lētus produktus, izmantojot tādas platformas kā Temu, AliExpress, Shein vai citus mazumtirgotājus no Tālajiem Austrumiem, pastāv potenciāls risks attiecībā uz kvalitāti un drošību. Tomēr šos riskus var samazināt, rūpīgi pārbaudot informāciju par produktu un pārdevēju vērtējumus. Ir ļoti svarīgi, lai jūs kā prezervatīvu lietotājs uzņemtos atbildību un pārliecinātos, ka jūsu iegādātie produkti ir ne tikai izdevīgi, bet arī droši un efektīvi. Galu galā lēmums ir jūsu ziņā, taču apzināta izvēle var palīdzēt aizsargāt jūsu veselību un drošību.
Kā droši ietaupīt naudu par prezervatīviem
Kad esat atradis savu prezervatīvu izmēru, iesakām iegādāties neiesaiņotu iepakojumu, lai ietaupītu uz viena prezervatīva cenas. Prezervatīvu derīguma termiņš pēc izgatavošanas ir vairāki gadi, un parasti nav nekas slikts, ja iegādājaties prezervatīvus tipiskai lietošanai 1 vai pat 2 gadu garumā. Tā kā, protams, katram ir ļoti individuāls prezervatīvu patēriņš, Mister Size piedāvā papildu dažādu izmēru iepakojumus, sākot no 3 iepakojumiem izmēģināšanai, līdz 10 iepakojumiem, līdz beramajiem iepakojumiem ar 36 prezervatīviem vai no 2024 arī maisiņā ar 100 prezervatīviem.
Prezervatīvi brīvdienās
Ja dodaties atvaļinājumā, piemēram, uz Tālajiem Austrumiem, Āfriku vai Dienvidameriku, vislabāk ir iepriekš noskaidrot, vai jāņem līdzi prezervatīvi, jo vietējā piedāvājuma prezervatīvu kvalitāte var būt (bet ne vienmēr) ievērojami sliktāka nekā, piemēram, Eiropā vai Ziemeļamerikā. Pirms dažiem gadiem dažās valstīs, piemēram, Vjetnamā* vai Āfrikā*, izcēlās īsti skandāli saistībā ar vietējiem prezervatīviem, kuru kvalitāte bija ļoti slikta un tādējādi ievērojami palielināja nevēlamas grūtniecības un slimību pārnešanas risku. Attiecīgus piemērus var ātri atrast, piemēram, izmantojot Google meklēšanas rīku, vai arī apskatīt saites šīs lapas apakšā, mūsu atsauču sadaļā.
Pirmo reizi nodarbojas ar seksu: Padomi un informācija, lai padarītu to skaistu
Kas ir Pērļu indekss - un kāpēc prezervatīvi ir labi!
Pareizi uzglabāt prezervatīvus
* Avoti
Ķīna un piesārņotāji:
Ķīna un slikta prezervatīvu kvalitāte:
https://www.globaltimes.cn/content/933362.shtml
Vjetnama:
Indija:
Etiopija: